Očistite bubrege na najjednostavniji način
Bubrezi spadaju među najvažnije organe za čišćenje u našem telu. Zahvaljujući njima izbacujemo sve te otrove i višak soli. Ali i njih treba povremeno očistiti da bi bolje radili.
Naime, vremenom se u bubrezima nakupi soli i toksina, pa i sitnog peska i kamenčića. To je potrebno da izbacimo ili će bubrezi oboleti.
Punu šaku opranih listova peršuna ili korijandera iseckajte na krupnije komade, stavite u šerpu i prelijte vodom (taman toliko samo da pokrijete listove). Stavite na šporet i kada prokuva ostavite da krčka 10 minuta. Skinite sa šporeta, ostavite da se ohladi (poklopljeno). Procedite i kada se ohladi malo stavite u frižider. Pijte rashlađeno, jednom dnevno jednu čašu. Možete napraviti i jači čaj tako što ga ostavite poklopljenog da odstoji 30minuta.
Već nakon nekoliko dana primetićete kako vam se mokraća promenila, jer telo izbacuje sav taj naukupljeni otrov iz bubrega.
Takođe, morte biti oprezni i u pripravnosti, ako sumnjate da imate kamenčiće u bubrezima. Ovaj peršunov čaj će ih “pogurati”, pa ćete možda trebati posetiti lekara. Pored, peršunovog čaja, ne zaboravite da unosite dovoljno tečnosti tokom dana da bi bubrezi pravilno radili.
Uz peršun dobri čistači bubrega su i jabuke, limun, lubenice, a za maslinovo ulje se tvrdi da potpomaže izbacivanje kamenja.
Iako je ovaj napitak potpuno siguran prirodni lek, obavezno ga izbegavajte u trudnoći i poželjno je da se konsultujete sa lekarom.
Ovaj čaj je preporučljivo da pijete dva puta mesečno kao deo redovnog detoksa tela. Takođe, odličan je za ublažavanje menstrualnih bolova i grčeva.
Da li ste ikada koristili čaj od peršuna da očistite bubrege? Pročitajte i Uklonite teške metale iz organizma pestom od korijandera.
Tea, caj je stvarno odlican, ovako od svezih listova. Pila sam ga tako i cini cuda zaista!
Makpo, mozda su hteli reci da treba da se pije dva meseca? DEtoksikacija tela je u pitanju pa predpostavljam dva meseca, jer treba da se pije jednom dnevno inace. :)
Volim sve sto je prirodno i uvek cu radije to primeniti nego posezati za hemjom, ali nisam sigurna da kuvanjem od desetak minuta u persunu ostane bilo sta sto moze biti korisno za organizam, ali ni stetno. Skoro svaki recept u poslednjih dvadesetak godina kaze da se zacnske trave u svezem stanju serviraju tek kada se jelo posluzi da ne bi gubilo hranljivu vrednost. Sto vazi i za svo povrce. Mozda neko ko zna vise o tome moze da me razuveri jer nemam znanje iz oblasti nutricionizma.